Jak zapewnić dziecku atrakcje podczas wakacji w mieście?

To pytanie zadaje sobie każdy rodzic. Przecież tak bardzo nam zależy, żeby nasze dzieci miały wakacje pełne pouczających przygód. Ciągłe przesiadywaniu przed komputerem lub telewizorem nie jest zdrowe. Już nie wspominając o nabywaniu wad wzroku i kręgosłupa! To po prostu nie służy rozwojowi dziecka, które powinno spędzać czas na podwórku w sposób aktywny. Wysiłek fizyczny pozwoli zrzucić kilka kilogramów i rozwinie umiejętności psychomotoryczne.

Jak dobrać atrakcje dla dziecka?

Jak zapewnić dziecku atrakcje podczas wakacji w mieście?Każde dziecko jest zupełnie inne, ale to rodzice znają je najlepiej. Jeżeli przejawia zainteresowanie piłką nożną, może spróbujmy rozwinąć tę dyscyplinę. Oczywiście rodzinne spędzanie czasu na boisku jest fajne, ale zawodnik raczej nie nabędzie nowych umiejętności. Spróbujmy zapisać dziecko na jakieś zajęcia z profesjonalnym trenerem. Specjalista będzie dbał o bezpieczeństwo w czasie treningu. Grając z rówieśnikami, będzie mógł szybciej przyswajać umiejętności. Zajęcia zorganizowane mają też inne plusy. Przebywanie w gronie innych dzieci rozwinie umiejętności interpersonalne. Pracy w grupie trzeba się nauczyć, to wielki atut, który na pewno zaprocentuje w przyszłości. Rówieśnicy, konkurując między sobą, motywują się wzajemnie. Dziecko, które nie miało wcześniej ochoty trenować piłki nożnej, może zupełnie zmienić zdanie. Dodatkowo trening w grupie wymusza na zawodniku pewną samodzielność. Wysiłek fizyczny może rozwijać różne cechy i umiejętności.

[su_spacer size=”10″]

A jeżeli nie piłka nożna?

Sportów jest całe mnóstwo! Siatkówka, koszykówka, tenis, pływanie, jazda na rowerze i wiele innych. Umiejętność pływania jest coraz rzadsza, wakacje to dobry czas na doskonalenie się u profesjonalnego instruktora. Są też dyscypliny mniej popularne, których warto spróbować na przykład łucznictwo, czy gry terenowe. W mieście wszystkie te dyscypliny są dostępne.

Nie wiesz, który sport wybrać?

Zawsze możemy zapisać dziecko na półkolonie, tam spróbuje wszystkich dyscyplin, a któraś na pewno mu się spodoba. Zajęcia organizowane w ciągu dnia, pod opieką wykwalifikowanej kadry wydają się świetnym rozwiązaniem. Inwestowanie czasu i pieniędzy w nasze dzieci zawsze się opłaca. Pomyśl, jak Ty zorganizujesz czas swojemu dziecku podczas wakacji.

Półkolonie Kraków —> SPRAWDŹ OFERTĘ <— Nauka pływania dla dzieci Kraków