Jakie okularki wybrać na naukę pływania?

W początkowej nauce pływania, zwłaszcza, jeżeli maluszek jest nie przyzwyczajony do okularków nie musi ich mieć. Jeżeli młody pływak będzie już oswojony z wodą, będzie chętnie zanurzał głowę i dobrze czuł się w środowisku wodnym. Okularki są niezbędne do dalszej nauki pływania. Jeżeli dobrze je dobierzemy po pierwsze zwiększy się komfort nauki pływania, a po drugie oczy naszego maluszka będą chronione przed podrażnieniami.

Jak wybrać odpowiednie okulary do pływania?

Okularki muszą być: dopasowane i szczelne tak, żeby woda nie dostawała się do środka. Jak dobrze wybrać? Zabierzcie młodego pływaka do sklepu, przyłóżcie okularki do twarzy, powinny lekko się „przykleić” i utrzymać na twarzy bez zakładania gumki na głowę.

Jak dbać o okularki?

Jakie okularki wybrać na naukę pływania?Jak z każdą rzeczą jeżeli będziemy je czyścić to będą dłużej służyły. W sklepach jest dużo specyfików takich jak chusteczki czy spraye, ale sprawdzają się też metody domowe. Myjemy je za pomocą mydła lub płynu do mycia naczyń, jeżeli zachodzą parą robimy dokładnie to samo.

Jeżeli nasza pociecha ma wadę wzroku powinniśmy zadbać o komfort nauki pływania  i zaopatrzyć dziecko w okularki korekcyjne. Są one dostępne w profesjonalnych sklepach.

Z biegiem czasu będziemy razem z młodym pływakiem podczas nauki i doskonalenia pływania testować różne konfiguracje sprzętu i na pewno sam zainteresowany określi co jest dla niego najbardziej komfortowe.

Sprawdź całą ofertę – nauka pływania dla dzieci w Krakowie
Nauka jazdy na rolkach Kraków – zerknij na pełną ofertę i zaktualizowany cennik.