Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Zobacz jak je uatrakcyjnić?

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Zobacz jak je uatrakcyjnić?Kiedy w czerwcu kończy się szkoła, dzieciaki zostają w domu. Zastanawiamy się jak je nakłonić do wyjścia na dwór. Chcemy, żeby odpoczynek od obowiązków był relaksujący i pouczający. Nie zmusimy dzieci siłą do czytania książek, nie wyłączymy im telewizora. Nie będziemy też wysyłać ich codziennie do kina lub teatru. Musimy zaproponować aktywność, którą sami chcą wykonywać. Najlepszym rozwiązaniem będzie zainteresowanie dziecka jakąś dyscypliną sportu. Możliwości tutaj jest bardzo wiele. Najłatwiej przekonać do konkurencji często oglądanych w telewizji. W Polsce największa moda panuje na piłkę nożną i siatkówkę. Patrząc na kolarzy jadących w Tour de Pologne, dziecko samo zainteresuje się wycieczkami rowerowymi. My, jako rodzice, powinniśmy umożliwić rozwijanie nowych pasji. Nawet jeżeli będą to tylko wycieczki krajoznawcze, korzyści zdrowotne płynące z jazdy będą nieocenione. Innym sportem, który wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka, jest pływanie, w szczególności, gdy w przeszłości pojawiały się problemy z prawidłową postawą. Naszą ofertę na naukę pływania dla dzieci w Krakowie znajdziesz na stronie kategorii.

Jeżeli dziecko nie jest zainteresowane konkretną dyscypliną?

Pierwszym krokiem powinno być spróbowanie swoich sił w danej dziedzinie sportu. Pomocne w tym przypadku mogą być półkolonie sportowe. Odbywają się w wielu miastach. Uczestnicy biorą udział w wielu różnych treningach, mogą spróbować wielu, również tych mniej znanych dyscyplin. W ofertach często możemy znaleźć piłkę nożną, siatkówkę, tenisa, pływanie, strzelanie z łuku i gry terenowe. Jest duża szansa, że dziecko zainteresuje się którąś z aktywności i będzie trenował ją dłużej.

Czy są inne korzyści z wysyłania dziecka na zorganizowane zajęcia?

Zdecydowanie tak! Na miejscu pozna wielu rówieśników, może nawet przyszłych przyjaciół. Przebywanie na tego typu zajęciach rozwija umiejętności społeczne, usamodzielnia, dodaje odwagi i pewności siebie. Te cechy charakteru są przecież nieocenione. Na zorganizowanych zajęciach mamy pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne. Wykwalifikowana kadra zadba o prawidłowy rozwój zawodników.

Przeglądnij całą dostępną ofertę półkolonii w Krakowie.