Judo dla dzieci Kraków

ZAJĘCIA W TRAKCIE USTALANIA HARMONOGRAMU

Dlaczego warto warto zapisać dziecko na judo?

 • uczy szacunku do przeciwnika, posłuszeństwa i lojalności wobec mistrza.
 • uczy konsekwencji i kształtowania własnego charakteru
 • uczy technik upadania, które uchronią przed kontuzją podczas codziennych czynności

Dlaczego z Agama Sport Kraków?

 • zajęcia w małych grupach,
 • zajęcia na bezpiecznej  sali z  amortyzowaną podłogą
 • rzetelni, ambitni i doświadczeni instruktorzy z wymaganymi kwalifikacjami

Chcesz, aby Twoje dziecko nabrało pewności siebie? Zapisz na judo!

Oferujemy judo dla dzieci w Krakowie, bawiąc się przy tym fantastycznie. Poprzez odpowiednio dobrane środki dydaktyczne, takie jak różne gry i zabawy oraz ćwiczenia, kładziemy nacisk na kompleksowy rozwój dzieci w zakresie sprawności fizycznej, intelektualnej a także prawidłowej koordynacji ruchowej. Judo to również bezpieczeństwo, bo czym innym jest nauka miękkiego i bezpiecznego upadania? Taka podświadoma umiejętność zdecydowanie zmniejsza ryzyko powstawania kontuzji bądź urazów w razie sytuacji awaryjnej w codziennym życiu .

Spis treści - judo dla dzieci

Judo dla dzieci Kraków

MIEJSCA W KTÓRYCH TRENUJEMY JUDO

Rok Sportowy trwa od 07.10.2020 do 25.06.2021 i podzielony jest na trzy trymestry

Szkoła Podstawowa nr 60
Szkoła Podstawowa nr 60 przy ul. Kazimierza Odnowiciela 2

Harmonogram II zimowego trymestru: 19.01.2021 – 31.03.2021 – zajęcia judo

DzieńGodzinaIlość zajęćCenaWejście jednorazowe 
Środa16.30 – 17.1511350,00 PLN40,00 PLN
Szkoła Podstawowa nr 39
Szkoła Podstawowa nr 39 przy ul. Jachowicza 5

Harmonogram I jesiennego trymestru: 6.10.2020 – 22.12.2020 – zajęcia judo

DzieńGodzinaIlość zajęćCenaWejście jednorazowe 
Wtorek16.00 – 17.0011350,00 PLN40,00 PLN

Dlaczego dzieci powinny trenować sztuki walki?

Judo trening padania dla dzieckaJUDO jest aktywnością, która zapewni bezpieczny start w każdej dziedzinie życia. Uczy młodych ludzi odnaleźć i poszerzyć własne możliwości, jak również skutecznie działać. Czego Judo nauczy naszych małych sportowców? Szybkości, zwinności, wytrzymałości i siły, dodatkowo rozwinie opanowanie i wytrwałość. To sport zdecydowane o charakterze wychowawczym.

Judo w którym wyeliminowano uderzenia jest sportem o dużym stopniu bezpieczeństwa. Ćwicząc na matach ograniczamy wystąpienie urazów co gwarantuje bezpieczeństwo młodego judoki.

Zajęcia judo dla najmłodszych powodują rozładowanie nadmiernej energii i uczą bezpiecznego upadania .Szybki rozwój i słaba koordynacja są powodem częstych upadków na skutek których mogą wystąpić kontuzje. Ułożenie ciała w czasie upadku wyuczone podczas treningu to będzie dla naszego malucha odruch, który uchroni przed urazami podczas ewentualnych wypadków.

Judo trening padania dla dziecka – JUDO czyli szlachetna droga 5-ciu zasad:

 1. Postępować w ten sposób, żeby było jak najbardziej skuteczne współdziałanie ciała i umysłu
 2. Jeśli ktoś cię pcha, to go pociągnij; jeżeli cię ciągnie, to go pchnij – zasada – ustąp, by zwyciężyć
 3. Największa skuteczność przy najmniejszym wysiłku
 4. Czynienie dobro sobie nawzajem i dążmy do dobra ogółu
 5. Praca i doskonalenie samego siebie

W jakim wieku dziecko powinno rozpocząć trening JUDO?

Judo dla dzieci - trening rzutuTrening dziecka podczas judo. Zwykle dziecko w wieku przedszkolnym jest już gotowe, aby spróbować swoich sił na macie.. Jeżeli młody judoka umie samodzielnie funkcjonować w grupie rówieśniczej (oczywiście pod nadzorem opiekuna), będzie świetnie się bawił na zajęciach z judo. Nasze popołudniowe zajęcia prowadzimy dla dzieci od 4 roku. Prowadzimy też zajęcia w przedszkolach gdzie poprzez zabawę zapoznajemy z tą dyscypliną nawet 3-latki.

W czym dziecko powinno trenować JUDO?

Judoka nosi strój zwany judogą. Składa się on z: spodni, twardej góry stroju i pasa. Judoga może być biała lub niebieska. My zaczynamy przygodę w judo ubrani jak na zajęcia sportowe: najlepiej młodego judokę wyposażyć w podkoszulek, długie spodnie, ćwiczymy na matach na bosaka.

Jaki kolor pasa judo?

Jakie otrzymasz pasy judo dla dzieci? W judo możesz otrzymać stopnie uczniowskie – Kyu i stopnie mistrzowskie – Dan.

Trening dziecka podczas judoPoszczególne kolory pasa odpowiadają stopniom Kyu:

6 Kyu – biały pas (rokyu)
5 Kyu – żółty pas (gokyu)
4 Kyu – pomarańczowy pas (yonkyu)
3 Kyu – zielony pas (sankyu)
2 Kyu – niebieski pas (nikyu)
1 Kyu – brązowy pas (ikkyu)
1 Dan, shodan – pas czarny
2 Dan, nidan – pas czarny
3 Dan, sandan – pas czarny
4 Dan, yodan – pas czarny
5 Dan, godan – pas czarny
6 Dan, rokudan – biało-czerwony lub czarny
7 Dan, shichidan – biało-czerwony lub czarny
8 Dan, hachidan – biało-czerwony lub czarny
9 Dan, kyudan – czerwony lub czarny
10 Dan, judan – czerwony lub czarny

Jak uczymy dzieci na zajęciach judo w Krakowie?

Etap odbicie w lustrze – zabawy i gry ruchowe w nauczaniu poruszania się po macie – prowadzący staje przed grupą i wykonuje prawidłowe poruszanie się po macie. Zawodnicy muszą zachować odpowiednie tempo i poprawność poruszania się.

Etap walka kogutów – zabawy i gry ruchowe w nauczaniu wychylenia zawodnicy w przysiadzie, ramionach ugiętych i dłoniach na wysokości barków.

Etap kto głośniej – zabawy i gry ruchowe w nauczaniu padów – zawodnicy leżą na plecach na całej macie. Nogi ugięte, stopy oparte o matę, broda przy klatce piersiowej. Zawodnicy unoszą ręce w przód i jak najmocniej uderzają w matę tak, aby ręce odskoczyły od maty.

Judo dla dzieci - trening walkiEtap złap mnie – Zabawy i gry ruchowe w nauczaniu wejść do rzutu. Zawodnicy ustawieni w dwójkach naprzeciwko siebie. Na sygnał podany przez prowadzącego starają się chwycić partnera za nogę.

Etap magiczny kwadrat – Zabawy i gry ruchowe w nauczaniu techniki walki w parterze. Zawodnicy w klęku podpartym w kwadracie. Na sygnał trenera zawodnicy starają się wypchnąć partnera z kwadratu. Zawodnikom nie wolno jest się podnosić z kolan.

Etap rybka na wędce – Zabawy i gry ruchowe w nauczaniu techniki trzymań. Jeden z ćwiczących leży na brzuchu, drugi staje nad nim chwytając go za pas. Na sygnał zawodnicy starają się jak najszybciej unieść za pas partnera i objąć go nogami. Partner zręcznie broni się, prowadzący wyłania trzech najszybszych zawodników.

Treningi Judo dla dzieci młodzieży – trening rzutu
Judo Kraków dla dzieci – trening chwytu
Judo dla dzieci – trening walki.

Przeczytajcie także o polityce plików cookies.

 

Najczęściej zadawane pytania FAQ - Judo Kraków

Naukę judo najlepiej rozpocząć jak najwcześniej. Najlepszy wiek to 4-5 lat. Wtedy w zabawę wplatamy elementy upadania, trzymanie i przewroty. Jest to ważna podstawa do kolejnego etapu.

Na pierwszy trening wystarczy strój taki jak na WF. Podkoszulek z krótkim rękawem, dresy (długie spodnie ochraniają nogi). Ćwiczymy na boso, więc tylko obuwie zamienne do przejścia z szatni na salę. Oczywiście coś do picia.

Koszt zajęć judo dla dzieci wykupionych w kursie to 35 PLN. Kurs trwa 3 miesiące , więc opłata za kurs wynosi od 300-400 PLN w zależności od wybranego dnia. Można też płacić za pojedyncze wejścia na zajęcia, wtedy koszt jest 40 PLN.

Trening Judo polega przede wszystkim na fajnej zabawia. Na zajęciach uczymy prawidłowej techniki upadania, samoobrony, szacunku do kolegów, siebie samych oraz trenera.

3 podstawowe zasady judo to:
Zasada JU: Ustąp aby zwyciężyć.
Zasada SEIRYOKU ZENYO: Maksimum skuteczności przy minimum wysiłku.
Zasada JITA KYOEI: Przez czynienie dobra nawzajem do dobra ogólnego.

Oczywiście, dzięki treningom dzieci rozwijają swoje talenty, poprawiają kondycję oraz minimalizują dzięki wyuczonym technikom ryzyko doznania urazu np. podczas upadku z rowera.

Uważam, że dla dzieci lepszą opcją są zajęcia JUDO. Podczas treningu karate dziecko można nabawić się kontuzji, co zniechęci je do dalszej nauki. Podczas zajęć JUDO ryzyko kontuzji jest znacznie mniejsze.