Rejs rodzinny Mazury


  Dlaczego warto żeglować rodzinnie lub z przyjaciółmi?

  • Żeglowanie z dziećmi lub z przyjaciółmi to okazja na wspaniały wspólny wypoczynek, a nie spędzanie „wspólnie” czasu przed telewizorem.
  • Żeglowanie rodzinne uczy nasze pociechy  umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania wspólnych decyzji

  Dlaczego z Agama Sport?

  • możesz popłynąć na wakacje na Rodzinny Rejs razem z dziećmi
  • znamy miejsca , których inni nie znają, potrafimy przekazać naszą wiedzę w prosty sposób w miłej i bezpiecznej atmosferze
  • nasi sternicy to odpowiedzialny i doświadczony zespół

  Chcesz oderwać się od  zgiełku dnia codziennego? Brakuje Ci czasu wolnego dla rodziny czy przyjaciół? Zapisz się na rodzinny rejs po Mazurach: gwarantujemy wspaniałą atmosferę oraz niezapomnianą przygodę. Rejs jachtem 6-8 osobowym zaczynamy i kończymy w Giżycku. Podczas siedmiu dni odwiedzimy najważniejsze i najpiękniejsze miejscowości oraz jeziora na szlaku żeglownym Jezior Mazurskich.

  Naukę żeglarstwa prowadzimy w wakacje w dwóch formach:

  • Rejsów Rodzinnych po Mazurach. Jest to wspaniała forma spędzenia wspólnego czasu razem z dziećmi. W odróżnieniu od stacjonarnego hotelu gwarantujemy bezpośredni dostęp do wody i plaży codziennie w innym miejscu, piękne i zaskakujące pozytywnie widoki z okna oraz codzienne wycieczki
  • Obóz żeglarsko-survivalowy nad Soliną dla młodych adeptów żeglarstwa.

  Rejs rodzinny po Mazurach

  Termin i koszt: 15.07- 22.07.2017 / Cena : 1100/Zaliczka:500 pln, płatna do 01-04-2017r . Jest możliwość popłynięcia w innym terminie (od soboty do soboty) przy zebranej co najmniej 6-cio osobowej załodze

  Trasa i program: Rejs zaczynamy i kończymy w Giżycku. Podczas siedmiu dni odwiedzimy najważniejsze miejscowości oraz jeziora na szlaku żeglownym Jezior Mazurskich. Trasa rejsu uzależniona jest od warunków atmosferycznych, siły i chęci załogi. Uzgadniana jest wspólnie ze wszystkimi załogami, a czas, który spędzamy na wodzie gwarantuje poznanie  najciekawszych miejsc.

  W cenie: Jacht 6-8 osobowy w pełni wyposażony i przygotowany do wypłynięcia (Pełny osprzęt żeglarski, środki ratunkowe, silnik, wyposażenie kuchenne, kuchenka gazowa, zbiorniki na wodę, itp.) wraz z opieką.

  Rano po śniadaniu wypływamy z portu lub udajemy się na zwiedzanie okolicznych atrakcji (np. Park Wodny w Mikołajkach). Podczas dnia płyniemy jachtem do portu docelowego, czasem zbaczamy ze szlaku do pięknych miejsc – „perełek Mazur” . Po drodze w miarę chęci i możliwości zatrzymujemy się na kąpiel, zwiedzanie atrakcji które czekają na nas po drodze lub na zjedzenie obiadu. Do portu docelowego dopływamy późnym popołudniem  Wieczorem organizujemy ogniska lub uczestniczymy w życiu portowym, koncertach szant itp. .

  Uczestnicy biorą udział we wszystkich czynnościach związanych z codzienną obsługą jachtu w trakcie żeglugi z zachowaniem bezpieczeństwa, czystości na jachcie, oraz przygotowywaniem posiłków. Podczas rejsu zdobywają wiedzie dotyczącą żeglarstwa.  Życie na jachcie jest wspaniałą przygodą. Z chwilą oddania ostatniej cumy, zapominamy o kłopotach dnia codziennego i stajemy się załogą jachtu, wyruszającą po wakacyjną przygodę. Pamiętajmy, że udany wypoczynek załogi zależy od każdego z nas.

  WITAJ PRZYGODO!!!

  Zapisy i informacje: biuro@agamasport.pl

  Sprawdź ofertę półkolonii w Krakowie.

  Co zabrać na rodzinny rejs po Mazurach?

  • Żegluj bezpiecznie po Mazurachdobry humor i otwartość
  • kurtka z kapturem (sztormiak, coś nieprzemakalnego)
  • bluzy, polar z długim rękawem lub ciepły sweter
  • podkoszulki z krótkim rękawem
  • spodnie długie (super jeśli jedne będą nieprzemakalne)
  • spodnie krótkie
  • obuwie pełne (sportowe – z jasną miękką nierysującą podeszwą),
  • klapki kąpielowe,
  • strój kąpielowy,  bielizna, skarpetki, piżama
  • przybory toaletowe, ręczniki
  • śpiwór
  • nakrycie głowy (czapka z daszkiem, ciepła czapka)
  • okulary przeciwsłoneczne (krem ochronny z filtrem!)
  • ładowarki samochodowe do telefonu
  • latarkę (czołówkę)
  • aparat fotograficzny do upamiętnienie niepowtarzalnych widoków
  • gitarę jeśli umiesz grać
  • śpiewnik jeśli nie umiesz, ale bardzo lubisz i nie potrafisz powstrzymać się od śpiewania

  Warto zabrać też coś eleganckiego, ale bez przesady. Żeglarstwo to nie tylko czas spędzony na wodzie, ogniska, cumowanie i noclegi w urokliwych zatokach, to też życie portowe pełne imprez, tańców i śpiewu. Przy pakowaniu należy pamiętać że przestrzeń na jachcie jest nieco ograniczona i duża sztywna walizka może stanowić problem. Dobrym rozwiązaniem jest zapakowanie naszych rzeczy nawet w dwie, ale nieco mniejsze i miękkie torby.

  Bezpieczne żeglowanie

  Zabierz na rejs kamizelkę ratunkowąCzy żeglować z małymi dziećmi na Mazurach? Jak najbardziej. Pływały już z nami 2-3 letnie pociechy.  Żeglowanie z dziećmi to okazja na wspaniały wspólny wypoczynek, a nie spędzanie „wspólnie” czasu przed telewizorem. Dzieci lubią ruch i szubko się nudzą. Wybieramy trasę rejsu tak aby nasi mali żeglarze nie zdążyli się znudzić. Po drodze zatrzymujemy się na kąpiel w jeziorze, zwiedzamy atrakcje Mazurskie. Na nocleg wybieramy takie porty w których jest np. plac zabaw dla dzieci, dmuchane zamki, wesołe miasteczko, itp…  Nocowanie „na dziko” też dostarcza dużo wrażeń, rozpalamy ognisko, a samo zbieranie drewna na opał może być wyprawą.

  Koło ratunkowe na rejsieCzy żeglarstwo jest bezpieczne.  Zdecydowanie TAK, ale podobnie jak wszystko co robimy wymaga uwagi i rozsądku. Każdy jacht jest prowadzony przez odpowiedzialnego i doświadczonego sternika który odpowiada za jacht i całą załogę.  Jachty są w pełnie wyposażone w środki ratunkowe takie jak koło ratunkowe i kapoki (odpowiednie do wagi i wzrostu żeglarzy). Codziennie monitorujemy prognozy pogody.  Kraina Wielkich Jezior Mazurskich pokryta jest siecią sygnalizacji świetlnej, która informuje o nagłym załamaniu pogody, burzy, silnym wietrze. Sygnalizatory są widoczne praktycznie z każdego miejsca na szlaku. Raport na temat „Bezpieczeństwo na Mazurach 2016” magazyn „Żagle” nr12 grudzień 2016.

  Jeśli płyniesz pierwszy raz i boisz się „choroby morskiej” to na jeziorach Mazurskich ona na szczęście nie występuje. Jedyne za co nie odpowiadamy to, to że możesz się zarazić ale żeglarstwem.

  Zabawa w rodzinnym rejsie na Mazurach

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz