Rejs rodzinny Mazury

Dlaczego warto żeglować rodzinnie lub z przyjaciółmi?

  • Żeglowanie z dziećmi lub z przyjaciółmi to okazja na wspaniały wspólny wypoczynek, a nie spędzanie „wspólnie” czasu przed telewizorem.
  • Żeglowanie rodzinne uczy nasze pociechy  umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania wspólnych decyzji

Dlaczego z Agama Sport?

  • możesz popłynąć na wakacje pod żaglami na Mazurach – Rejs Rodzinny na Mazurach razem z dziećmi
  • znamy miejsca, których inni nie znają, potrafimy przekazać naszą wiedzę w prosty sposób w miłej i bezpiecznej atmosferze
  • nasi sternicy to odpowiedzialny i doświadczony zespół

Spis treści - rejs rodzinny po Mazurach

Rejs rodzinny po Mazurach

Chcesz oderwać się od  zgiełku dnia codziennego? Brakuje Ci czasu wolnego dla rodziny czy przyjaciół? Zapisz się na rejs turystyczny dla rodzin po Mazurach: gwarantujemy wspaniałą atmosferę oraz niezapomnianą przygodę.

Naukę żeglarstwa prowadzimy w wakacje w 2 formach:

  • Rejsów Rodzinnych po Mazurach. Jest to wspaniała forma spędzenia wspólnego czasu razem z dziećmi. W odróżnieniu od stacjonarnego hotelu gwarantujemy bezpośredni dostęp do wody i plaży codziennie w innym miejscu, piękne i zaskakujące pozytywnie widoki z okna oraz codzienne wycieczki
  • Obóz żeglarsko-survivalowy w Gródku dla młodych adeptów żeglarstwa.

Termin, koszt i czas trwania:
24.07- 31.07.2021 / Cena : 1700 pln.

Cena zawiera: Jacht na wyłączność Mazury: 6-8 osobowy w pełni wyposażony i przygotowany do wypłynięcia (Pełny osprzęt żeglarski, środki ratunkowe, silnik, wyposażenie kuchenne, kuchenka gazowa, zbiorniki na wodę, itp.) wraz z opieką.

Trasa rejsu: z przygodą pod żaglami starujemy w Giżycku i w tym samym porcie będziemy rzucać naszą ostatnią cumę. Przez tydzień przepłyniemy przez kluczowe jeziora oraz zacumujemy w najatrakcyjniejszych miejscowościach Wielkich Jezior Mazurskich. Ponieważ na jeziorach władcą jest wiatr i jego siła nasz szlak jest przede wszystkim wyznaczany  kierunkiem wiatru oraz warunkami atmosferycznymi.

W pierwszym  dniu jest zaokrętowanie czyli przeprowadzamy się z naszym dobytkiem z lądu na jacht. Po króciutkim przeszkoleniu przez sternika wypływamy rozpoczynamy nasza przygodę. Posiłki przygotowujemy sami na jachcie lub po przypłynięciu do portu. Można tez skorzystać z tawern lub restauracji w portach. Codziennie rano ustalamy ze sternikiem plan dnia w zależności od warunków atmosferycznych. Wyznaczamy port docelowy do którego płyniemy zwiedzając po drodze ciekawe miejsca, ucząc się sztuki żeglowania, zasad pierwszej pomocy lub robiąc przerwy na kąpiel. W ostatnim dniu dopływamy do portu z którego wyruszyliśmy. Sprzątamy jacht.

Atrakcje turystyczne, które postaramy się pokazać:

  • Poszczególne mariny, każda ma swój unikatowy charakter
  • Mikołajki, port i Park Wodny
  • Most obrotowy
  • Kanał giżycki
  • Restauracja na wodzie
  • Plaża z muszelek
  • …i mnóstwo innych

WITAJ PRZYGODO!!!

Galeria zdjęć

Co zabrać na rejsy rodzinne po Mazurach?

  • dobry humor i otwartość
  • kurtka z kapturem (sztormiak, coś nieprzemakalnego)
  • Rejs rodzinny Mazury - żegluj bezpieczniebluzy, polar z długim rękawem lub ciepły sweter
  • podkoszulki z krótkim rękawem
  • spodnie długie (super jeśli jedne będą nieprzemakalne)
  • spodnie krótkie
  • obuwie pełne (sportowe – z jasną miękką nierysującą podeszwą),
  • klapki kąpielowe,
  • strój kąpielowy,  bielizna, skarpetki, piżama
  • przybory toaletowe, ręczniki
  • śpiwór
  • nakrycie głowy (czapka z daszkiem, ciepła czapka)
  • okulary przeciwsłoneczne (krem ochronny z filtrem!)
  • ładowarki samochodowe do telefonu
  • latarkę (czołówkę)
  • aparat fotograficzny do upamiętnienie niepowtarzalnych widoków
  • gitarę jeśli umiesz grać
  • śpiewnik jeśli nie umiesz, ale bardzo lubisz i nie potrafisz powstrzymać się od śpiewania
  • ubezpieczenie nnw

Warto zabrać na rejs też coś eleganckiego, ale bez przesady. Żeglarstwo to nie tylko czas spędzony na wodzie, ogniska, cumowanie i noclegi w urokliwych zatokach, to też życie portowe pełne imprez, tańców i śpiewu. Przy pakowaniu należy pamiętać że przestrzeń na jachcie jest nieco ograniczona i duża sztywna walizka może stanowić problem. Dobrym rozwiązaniem jest zapakowanie naszych rzeczy nawet w dwie, ale nieco mniejsze i miękkie torby.

Bezpieczne żeglowanie

Zabierz na rejs po Mazurach kamizelkę ratunkowąCzy żeglować z małymi dziećmi na Mazurach? Jak najbardziej. Pływały już z nami 2-3 letnie pociechy.  Żeglowanie z dziećmi to okazja na wspaniały wspólny wypoczynek, a nie spędzanie „wspólnie” czasu przed telewizorem. Dzieci lubią ruch i szubko się nudzą. Wybieramy trasę rejsu tak aby nasi mali żeglarze nie zdążyli się znudzić. Po drodze zatrzymujemy się na kąpiel w jeziorze, zwiedzamy atrakcje Mazurskie. Na nocleg wybieramy takie porty w których jest np. plac zabaw dla dzieci, dmuchane zamki, wesołe miasteczko, itp…  Nocowanie „na dziko” też dostarcza dużo wrażeń, rozpalamy ognisko, a samo zbieranie drewna na opał może być wyprawą.

Koło ratunkowe na rejsie na MazurachCzy żeglarstwo jest bezpieczne.  Zdecydowanie TAK, ale podobnie jak wszystko co robimy wymaga uwagi i rozsądku. Pływamy na bezpiecznych jachtach, które są prowadzony przez odpowiedzialnego i doświadczonego sternika który posiada patent żeglarza jachtowego, a także odpowiada za jacht i całą załogę.  Jachty są w pełnie wyposażone w środki ratunkowe takie jak koło ratunkowe i kapoki (odpowiednie do wagi i wzrostu żeglarzy). Codziennie monitorujemy prognozy pogody.  Kraina Wielkich Jezior Mazurskich pokryta jest siecią sygnalizacji świetlnej, która informuje o nagłym załamaniu pogody, burzy, silnym wietrze. Sygnalizatory są widoczne praktycznie z każdego miejsca na szlaku. Raport na temat „Bezpieczeństwo na Mazurach 2016” magazyn „Żagle” nr12 grudzień 2016.

Jeśli płyniesz pierwszy raz i boisz się „choroby morskiej” to na jeziorach Mazurskich ona na szczęście nie występuje. Jedyne za co nie odpowiadamy to, to że możesz się zarazić ale żeglarstwem.

Prowadzimy również obozy żeglarskie na Solinie, kolonie żeglarskie i rejsy żeglarskie po różnych jeziorach. Po za rejsami rodzinnymi organizujemy także rejsy młodzieżowe, rejsy dla dorosłych, rejsy turystyczne, a nawet rejsy dla firm, wycieczki szkolne i rejs doszkalający. Na każdym naszym rejsie lub obozie zapewniamy opiekę doświadczonych instruktorów. Przeprowadzamy również szkolenia żeglarskie, kurs na żeglarza po których możesz otrzymać patent żeglarski.

 

Najczęściej zadawane pytania FAQ - Rejs rodzinny na Mazurach

Koszt rejsu rodzinnego na Mazurach to 1700 PLN za osobę. Na jachcie mieści się od 6-8 osób. Cena obejmuje: czarter jachtu na 7 dni, opiekę sternika przez 7 dni, ubezpieczenie. Dodatkowo doliczyć należy: opłaty portowe. Dojazd i wyżywienie też jest po stronie uczestnika.

Nie, uczestniczy rejsu nie muszą umieć pływać. Pobyt na pokładzie jest bezpieczny. Dodatkowo dla dużych i małych żeglarzy są zapewnione kamizelki ratunkowe.

Na rejs należy przygotować się na każdą pogodę. Pakujemy się do plecaka lub innej „miękkiej” torby. Zabieramy: obowiązkowo czapka z daszkiem, tenisówki z białą podeszwą na pokład, przeciwdeszczową kurtkę z kapturem, lekkie rzeczy na upał (krótkie spodenki, kilka podkoszulków, bluza z długim rękawem), ciepła bluza lub polar.

Na śródlądowych jednostkach zarówno toalety jak i prysznice są rzadkością. Jednak nasz jacht jest wyposażony w ubikację typu „kingston”, co oznacza, że jest możliwość skorzystania z niej w czasie rejsu. Dostęp do prysznica jest zapewniony podczas cumowania w porcie.

Nie, na mazurach w porze nocnej obowiązuje zakaz żeglugi. Wieczory będziemy spędzać w portach lub na dziko. W zależności od preferencji uczestników.

Liczba załogi uzależniona jest od liczby uczestników. Pływając pod żaglami wszyscy stajemy się załogą. Wśród członków powinna znaleźć się przynajmniej jedna doświadczona osoba – sternik, będący zarazem dowódcą.

Wszystko zależy od chęci załogi i towarzyszącym opadom wiatrom. Ze względu na bezpieczeństwo, unikamy zbyt silnych wiatrów w czasie rodzinnych rejsów.

Tak na jachcie znajduje się instalacja prądu stałego (12V), która jest dostępna w czasie rejsu. Ponadto podczas postoju w porcie możemy skorzystać z przetwornicy, zapewniającej prąd zmienny (220V).