Nauka jazdy na rolkach w Krakowie

Nauka jazdy na rolkach w Krakowie - kurs

Dlaczego warto zapisać dziecko na naukę jazdy na rolkach?

 • rozwija mięśnie, poczucie równowagi, refleks
 • dają wiele radości i pozwalają spędzić wspólnie czas w ruchu

Dlaczego z Agama Sport?

 • możesz zapisać się na zajęcia razem z dzieckiem
 • prowadzimy też zajęcia w zimie na sali

Chcesz nauczyć swoje dziecko refleksu i poczucia równowagi? Zapisz na rolki!

Rolki to fantastyczny pomysł na spędzanie wolnego czasu. Łącząc przyjemne z pożytecznym – dobrą zabawę z poprawą kondycji i nauką nowych umiejętności motorycznych. Godzina zajęć potrafi nieźle zmęczyć ale za to dotlenia organizm i spala zbędne kalorie. Na rolkach ograniczenia wiekowe w zasadzie nie istnieją. Nasi najmłodsi kursanci mają zaledwie 4 lata, a najstarsi 67. Zajęcia prowadzone są dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy całe rodziny – od dzieci po dziadków. Nauczymy się wspólnie techniki jak i weźmiemy udział w grach i zabawach.

Spis treści - nauka jazdy na rolkach

Wiosenna Akademia Jazdy na Rolkach od 05. 04. 2022 - 23. 06. 2022 - nauka jazdy na rolkach

Nowy harmonogram zajęć będzie dostępny po 15 sierpnia

GRAFIK I OPŁATY W STYCZNIU

DzieńGodzinaPoziomIlość zajęćCenaLekcje indywidualneWejście jednorazowe 
Wtorek18.00 – 18.45PODSTAWY MINIDOSKONALENIE (trzymamy równowagę i umiemy się przesuwać)

 2

80

100,00 PLN50,00 PLN

GRAFIK I OPŁATY W LUTYM

DzieńGodzinaPoziomIlość zajęćCenaLekcje indywidualneWejście jednorazowe 
Wtorek18.00 – 18.45PODSTAWY MINIDOSKONALENIE (trzymamy równowagę i umiemy się przesuwać)3120,00 PLN100,00 PLN50,00 PLN

15 lutego nie jeździmy – Tauron Arena jest niedostępna.

GRAFIK I OPŁATY

DzieńGodzinaMiejsceIlość zajęćCenaLekcje indywidualneWejście jednorazowe
Wtorek17.15 – 18.00 18.00 – 18.45TAURON Arena5180,00 PLN100,00 PLN40,00 PLN

Środa17.15 – 18.00 18.00 – 18.45TAURON Arena5180,00 PLN100,00 PLN40,00 PLN

Czwartek17.15 – 18.00 18.00 – 18.45Park Jordana5180,00 PLN100,00 PLN40,00 PLN

Koszt:

Pojedyncza lekcja – 40 PLN/osoba
Karnet 5 treningów do wykorzystania w okresie 6 kolejnych tygodni od 5 kwietnia  do 23 czerwca – 180 PLN

Karnet 10 treningów do wykorzystania w 11 kolejnych tygodni od 5 kwietnia  do 23 czerwca – 300 PLN
Każda kolejna osoba z rodziny ma 5% zniżki

Co zabrać na zajęcia:

Na zajęciach każdy rolkarz musi mieć:

 • rolki, dzieci doskonalące z odkręconym hamulcem
 • kask i ochraniacze na  kolana, łokcie, nadgarstki
 • coś do picia

Zasady i grupy:

Możesz trenować we wtorki, środy i czwartki.
Zajęcia uzależnione są od pogody, w dniu zajęć w aktualnościach na naszej stronie i na FB będzie komunikat czy trening się odbędzie.
Jeżeli zajęcia są odwołane można przyjechać w inny dzień.
Możesz wybrać grupę idealną do Twoich lub dziecka umiejętności:

 • POZIOM PODSTAWOWY – pierwszy raz na rolkach
 • MINIDOSKONALENIE – trzymamy równowagę i umiemy się przesuwać
 • POZIOM ŚREDNIOZAAWANSOWANY – jeździmy swobodnie do przodu, do tyłu i umiemy się zatrzymać
 • POZIOM ZAAWANSOWANY – doskonalimy umiejętności

Kurs nauki jazdy na rolkach w Krakowie

Jak uczymy dzieci jazdy na rolkach w naszej krakowskiej szkole?

I Etap nauki jazdy na rolkach: pieski raczkują

Nauka jazdy na rolkach w KrakowieZaczynamy od raczkowania i upadania. Mały rolkarz na początku nie będzie umiał utrzymać równowagi w pozycji pionowej. Nawet lekkie poruszenie nogą może wprawić rolki w ruch. Dlatego zaczynamy z pozycji siedzącej. Odwracamy się  do klęku: klęczymy na kolanach i podpieramy się dłońmi  i raczkujemy. Następnie wstajemy, pamiętamy, że dłonie cały czas mamy oparte na  podłożu. Stawiamy jedną nogę na kółkach, podnosimy do góry pupę, stawiamy drugą nogę na kółkach i pomalutku podnosimy cały tułów, odrywamy ręce i prostujemy się – łatwe, prawda? Tak! Jak się nie ma kółek doczepionych do buta 🙂 Bez obaw dzieci łapią to bardzo szybko, nawet jak te kółka przy rolkach są. Warto przed pierwszymi zajęciami ubrać dziecku rolki w domu, żeby było oswojone z nowym sprzętem. Kolejny etap to właściwa postawa.

II Etap nauki jazdy na rolkach: Siedzę na niewidzialnym stołeczku

Właściwa postawa to podstawa w nauce jazdy na rolkach. Jak wygląda prawidłowa pozycja podczas jazdy? Kolana lekko ugięte, tułów pochylony do przodu. Tak jakbyśmy chcieli usiąść na stołeczku. Taka postawa uchroni dziecko przed upadkiem do tyłu. Ponadto zwracamy uwagę na ułożenie nóg – nigdy nie trzymamy ich razem – jedna zawsze jest wysunięta do przodu.

III etap nauki jazdy na rolkach: kaczuszki na start

Nauka jazdy na rolkach z instruktoremNa początek przyda się kilka ćwiczeń: dziecko, mając na nogach rolki,  obraca się dookoła raz w jedną raz w druga stronę cały czas ma ugięte kolana. Robi kilka kroków do przodu, kiwając się na boki jak kaczuszka; podnosi lekko najpierw jedną, potem drugą nogę, w tym czasie starając się zachować równowagę na drugiej nodze; pochyla się lekko do przodu – a wszystko to, bez rozpoczynania właściwej jazdy. Celem jest uświadomienie dziecku, że musi teraz bardziej skupić się na swoim ciele i nie wykonywać żadnych nieprzemyślanych ruchów.

IV etap nauki jazdy na rolkach: pingwinki na lodzie

Nauka jazdy na rolkach - KrakówPierwsze kroki muszą być wolne, ponadto właściwy start wymaga właściwego ustawienia nóg. Dziecko stawia stopy w kształcie litery V, tak, aby czubki jego butów były nakierowane na zewnątrz. Następnie musi ugiąć kolana i wolno przesuwać się do przodu jak pingwinek, nie zapominając o tym, że stopy mają pozostać nadal w pierwotnej pozycji (litera V). Dopiero po opanowaniu tego ruchu , dziecko może spróbować właściwej jazdy. Jadąc na przedniej nodze odpycha się nogą tylną – przesuwa nogę z tyłu do przodu, przenosząc na nią tym samym ciężar ciała. Następnie postępuje podobnie z drugą nogą.

V etap nauki jazdy na rolkach: zbieramy grzybki i jeździmy na cebulkę

To elementy nauki jazdy na rolkach , które utrwalają prawidłową pozycje oraz uczą koordynacji i pewności. Zbieranie grzybków to wspaniała zabawa wymuszająca pozycje prawidłowo pochylona oraz ucząca bezpiecznego upadania. Cebulka uczy panowania nad rolkami oraz jest pierwszym etapem nauki hamowania.

VI etap nauki jazdy na rolkach: piszemy literkę T – czyli jak zatrzymać rolki?

Krakowska nauka jazdy na rolkachHamowanie na rolkach to umiejętność bez której samodzielna jazda nie jest możliwa. Sposób pierwszy – hamowanie hamulcem, który jest zamontowany zwykle w prawej rolce. Mając ugięte kolana, nogę z hamulcem należy wysunąć nieznacznie do przodu oraz nacisnąć na piętę. Raczej unikamy, zwłaszcza, że w dalszym etapie szkolenia hamulec może nam przeszkadzać przy ewolucjach i jest odkręcany. Sposób drugi – ustawienie stóp w literę T. Jadąc na jednej nodze, drugą ustawiamy prostopadle z tyłu i coraz mocniej ją obciążamy. Dzięki temu stopa ociera coraz bardziej o podłoże, niweluje prędkość i zatrzymuje jadącego.

VII etap nauki jazdy na rolkach: przebijamy balonik czyli przekładanka

Przekładanka to jeden z rodzajów jazdy, mający zastosowanie głównie podczas skręcania i nabierania większej prędkości. Wyobrażamy sobie, że przed nami leży balon. Spróbuj go uderzyć, jakbyś chciał go przebić nogą którą się odpychasz zza siebie, dalszą. Rysujemy na ziemi kółko. Stajemy pośrodku koła, a dziecko ćwiczy przeplatankę na zewnątrz, podczas kolejnych ćwiczeń – po zewnętrznej jego stronie.

Regulamin zajęć, kursów, nauki i doskonalenia jazdy na rolkach:

 • Zajęcia z nauki jazdy na rolkach prowadzone są w jednostkach 45 minutowych w kursach grupowych.
 • W zajęciach może uczestniczyć każdy kto nie ma przeciwskazań zdrowotnych.
 • W szatniach za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają rodzice lub opiekunowie dziecka.
 • Kursant zobowiązany jest do posiadania: sprawnych rolek, kasku, ochraniaczy na kolana , łokcie nadgarstki.
 • Kurs prowadzony jest trymestrami i opłacany jest z góry za każdy trymestr przed pierwszymi zajęciami, poza Letnią Akademią Jazdy na rolkach trwającą od kwietnia do czerwca w każdym roku sportowym
 • Wpłaty dokonuje się przelewem na konto ING BANK 48 1050 1445 1000 0090 6060 1953 lub gotówka na pierwszych zajęciach.
 • Opłata nie podlega zwrotowi i nie ma zwrotu za niewykorzystane zajęcia.
 • Nieobecność można odrobić po zgłoszeniu minimum 1 dzień przed zajęciami. Mailem na: biuro@agamasport.pl lub SMS na tel. 664 455 766.
 • Nieobecność na zajęciach można odrobić w danym trymestrze lub w trymestrze kolejnym jeżeli kursant jest na niego zapisany i trymestr kolejny został opłacony.
 • Kursant/Opiekun wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez organizatora w ulotkach, katalogach, na stronach internetowych organizatora. A także w innych materiałach promocyjnych wizerunku Uczestnika kursu, utrwalonego w formie zdjęciowej lub w formie krótkich filmów. W przypadku braku zgody prosimy o poinformowanie na: biuro@agamasport.pl.
 • Robienie zdjęć oraz filmowanie zajęć przez rodziców/opiekunów jest możliwe po uzyskaniu zgody instruktora prowadzącego zajęcia oraz innych uczestników zajęć.
 • Wpłata za zajęcia jest równoznaczna z tym, że wyrażasz zgodę na akceptację regulaminu.
Wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych. Nasza polityka prywatności – wszystkie pozostawione dane firmy (mail, nazwisko, adres) są chronione.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie nauki jazdy na rolkach - FAQ

Naukę jazdy na rolkach najlepiej rozpocząć w wieku 5-6 lat. Dziecko musi mieć rozwinięte poczucie równowagi. Tak, że możemy przyjść na próbne zajęcia i z 4-latkiem.

Koszt całego kursu to od 300 do 400 PLN w sezonie zimowym , gdy zajęcia odbywają się na sali . Kurs trwa 3 miesiące. Koszt kursu w sezonie letnim to 350 PLN za 10 zajęć. Jeździmy wtedy na zewnątrz i zajęć uzależnione są od pogody.

Rolki dla dzieci powinny być regulowane czyli z rozsuwaną płozą. Na początek powinny być ze sztywnym butem. I przede wszystkim muszą być wygodne i dziecko musi się w nich dobrze czuć. Przymierzamy rolki zawsze na zwykła skarpetkę (nie na stópki czy grube skarpety).

Nie, jazda na rolkach nie jest trudna i nauczyć może się jej każdy niezależnie od wieku. Należy tylko popracować nad równowaga na samym początku przygody z jazdą na rolkach.

Oczywiście można próbować samodzielnie stanąć na rolkach ale jeżeli chcemy szybko nauczyć się pewnej jazdy najlepszym rozwiązaniem będzie pomoc instruktora. Pokaże jak bezpiecznie i łatwo zapanować nad rolkami.

Tak, należy wyposażyć swoje dziecko w rolki, kask, ochraniacze na kolana, łokcie, nadgarstki i coś do picia.

Dla dorosłych najlepsze będą o średnicy 79-82mm a dla dzieci 64-72mm oraz o twardości 72A-82A. Należy pamiętać, że dla dzieci i początkujących lepszy będzie miękki but o dobrej wentylacji z krótką szyną zapewniający lepszą manewrowość.