Nauka jazdy na rolkach Kraków – kurs


Dlaczego warto zapisać dziecko na naukę jazdy na rolkach?

 • rozwija mięśnie, poczucie równowagi, refleks
 • dają wiele radości i pozwalają spędzić wspólnie czas w ruchu

Dlaczego z Agama Sport?

 • możesz zapisać się na zajęcia razem z dzieckiem
 • prowadzimy też zajęcia w zimie na sali

Chcesz nauczyć swoje dziecko refleksu i poczucia równowagi? Zapisz na rolki!

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspaniałej zabawy z Agama Sport jaką jest nauka jazdy na rolkach w Krakowie. Jazda na rolkach to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony zabawa, a z drugiej trening. Godzinka na rolkach potrafi świetnie zmęczyć i dotlenić organizm, spalając przy tym kalorie i rozwijając fizycznie. To sport bez ograniczeń wiekowych najmłodszy nasz kursant to 4 lata, najstarszy 67. Zajęcia prowadzone są dla dzieci i dorosłych, zapraszamy mamy, tatusiów, dziadków i babcie z dziećmi do wspólnej zabawy. Oprócz nauki jazdy na rolkach dla dzieci doskonalimy technikę jazdy, a także prowadzimy gry i zabawy na rolkach.

Kurs nauki jazdy na rolkach w Krakowie

W sezonie jesiennym i zimowym zajęcia prowadzimy:
– na hali sportowej w Zespóle Szkół Nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie przy  ul. Ułanów 3
– na hali sportowej w SP nr 5 przy al. Kijowskiej 8
– w TAURON ARENA , ul. Lema 7

W sezonie wiosennym i letnim zajęcia odbywają się w krakowskich parkach.

Dzieci podczas każdych zajęć  muszą mieć ze sobą: rolki (z odkręconym hamulcem), ochraniacze na kolana, łokcie, nadgarstki, kask i coś do picia.

Prowadzimy zajęcia indywidualne lub zajęcia grupowe, czas trwania każdych zajęć to 45 min.

MIEJSCA W KTÓRYCH JEŹDZIMY

Tauron Arena Kraków

Tauron Arena Kraków, ul. Lema 7

PAŹDZIERNIK: 05.10.2020 – 28.10.2020 – nauka jazdy na rolkach

DZIEŃGODZINAILOŚĆ

ZAJĘĆ

CENALEKCJE

INDYWIDUALNE

WEJŚCIE JEDNORAZOWE
ŚRODA18.00-18.454150,00 PLN100,00 PLN40,00 PLN

DNI WOLNE: na czerwono w kalendarzu.

Zapisy: biuro@agamasport.pl, t 664 455 766

 

Skate Park, ul. Rydla 54

Harmonogram I jesiennego trymestru: 29.10.2020 – 23.12.2020 nauka jazdy na rolkach

DZIEŃGODZINAILOŚĆ

ZAJĘĆ

CENALEKCJE

INDYWIDUALNE

WEJŚCIE JEDNORAZOWE
CZWARTEK18.00-18.458340,00 PLN80,00 PLN40,00 PLN

 

Zespół Szkół nr 1 w Krakowie

ZS nr 1 przy ul Ułanów 3

Harmonogram I trymestru: 5.10.2020 – 22.12.2020 – nauka  jazdy na rolkach

DZIEŃGODZINAILOŚĆ

ZAJĘĆ

CENALEKCJE

INDYWIDUALNE

WEJŚCIE JEDNORAZOWE
PONIEDZIAŁEK18.00-18.4512380,00 PLN100,00 PLN40,00 PLN

 

ZAJĘCIA BĘDĄ PROWADZONE NA ZEWNĄTRZ W PARKU JORDANA

 

Jak uczymy dzieci jazdy na rolkach w naszej krakowskiej szkole?

I Etap nauki jazdy na rolkach: pieski raczkują

Nauka jazdy na rolkach 1Zaczynamy od raczkowania i upadania. Mały rolkarz na początku nie będzie umiał utrzymać równowagi w pozycji pionowej. Nawet lekkie poruszenie nogą może wprawić rolki w ruch. Dlatego zaczynamy z pozycji siedzącej. Odwracamy się  do klęku: klęczymy na kolanach i podpieramy się dłońmi  i raczkujemy. Następnie wstajemy, pamiętamy, że dłonie cały czas mamy oparte na  podłożu. Stawiamy jedną nogę na kółkach, podnosimy do góry pupę, stawiamy drugą nogę na kółkach i pomalutku podnosimy cały tułów, odrywamy ręce i prostujemy się – łatwe, prawda? Tak! Jak się nie ma kółek doczepionych do buta 🙂 Bez obaw dzieci łapią to bardzo szybko, nawet jak te kółka przy rolkach są. Warto przed pierwszymi zajęciami ubrać dziecku rolki w domu, żeby było oswojone z nowym sprzętem. Kolejny etap to właściwa postawa.

II Etap nauki jazdy na rolkach: Siedzę na niewidzialnym stołeczku

Właściwa postawa to podstawa w nauce jazdy na rolkach. Jak wygląda prawidłowa pozycja podczas jazdy? Kolana lekko ugięte, tułów pochylony do przodu. Tak jakbyśmy chcieli usiąść na stołeczku. Taka postawa uchroni dziecko przed upadkiem do tyłu. Ponadto zwracamy uwagę na ułożenie nóg – nigdy nie trzymamy ich razem – jedna zawsze jest wysunięta do przodu.

III etap nauki jazdy na rolkach: kaczuszki  na start

Nauka jazdy na rolkach 3Na początek przyda się kilka ćwiczeń: dziecko, mając na nogach rolki,  obraca się dookoła raz w jedną raz w druga stronę cały czas ma ugięte kolana. Robi kilka kroków do przodu, kiwając się na boki jak kaczuszka; podnosi lekko najpierw jedną, potem drugą nogę, w tym czasie starając się zachować równowagę na drugiej nodze; pochyla się lekko do przodu – a wszystko to, bez rozpoczynania właściwej jazdy. Celem jest uświadomienie dziecku, że musi teraz bardziej skupić się na swoim ciele i nie wykonywać żadnych nieprzemyślanych ruchów.

IV etap nauki jazdy na rolkach: pingwinki na lodzie

Naua jazdy na rolkach 4Pierwsze kroki muszą być wolne, ponadto właściwy start wymaga właściwego ustawienia nóg. Dziecko stawia stopy w kształcie litery V, tak, aby czubki jego butów były nakierowane na zewnątrz. Następnie musi ugiąć kolana i wolno przesuwać się do przodu jak pingwinek, nie zapominając o tym, że stopy mają pozostać nadal w pierwotnej pozycji (litera V). Dopiero po opanowaniu tego ruchu , dziecko może spróbować właściwej jazdy. Jadąc na przedniej nodze odpycha się nogą tylną – przesuwa nogę z tyłu do przodu, przenosząc na nią tym samym ciężar ciała. Następnie postępuje podobnie z drugą nogą.

V etap nauki jazdy na rolkach: zbieramy grzybki i jeździmy na cebulkę

Nauka jazdy na rolkach 5To elementy nauki jazdy na rolkach , które utrwalają prawidłową pozycje oraz uczą koordynacji i pewności. Zbieranie grzybków to wspaniała zabawa wymuszająca pozycje prawidłowo pochylona oraz ucząca bezpiecznego upadania. Cebulka uczy panowania nad rolkami oraz jest pierwszym etapem nauki hamowania.

VI etap nauki jazdy na rolkach: piszemy literkę T – czyli jak zatrzymać rolki?

Hamowanie na rolkach to umiejętność bez której samodzielna jazda nie jest możliwa. Sposób pierwszy – hamowanie hamulcem, który jest zamontowany zwykle w prawej rolce. Mając ugięte kolana, nogę z hamulcem należy wysunąć nieznacznie do przodu oraz nacisnąć na piętę. Raczej unikamy, zwłaszcza, że w dalszym etapie szkolenia hamulec może nam przeszkadzać przy ewolucjach i jest odkręcany. Sposób drugi – ustawienie stóp w literę T. Jadąc na jednej nodze, drugą ustawiamy prostopadle z tyłu i coraz mocniej ją obciążamy. Dzięki temu stopa ociera coraz bardziej o podłoże, niweluje prędkość i zatrzymuje jadącego.

VII etap nauki jazdy na rolkach: przebijamy balonik czyli przekładanka

Przekładanka to jeden z rodzajów jazdy, mający zastosowanie głównie podczas skręcania i nabierania większej prędkości. Wyobrażamy sobie, że przed nami leży balon. Spróbuj go uderzyć, jakbyś chciał go przebić nogą którą się odpychasz zza siebie, dalszą. Rysujemy na ziemi kółko. Stajemy pośrodku koła, a dziecko ćwiczy przeplatankę na zewnątrz, podczas kolejnych ćwiczeń – po zewnętrznej jego stronie.

Regulamin zajęć, kursów, nauki i doskonalenia jazdy na rolkach:

 • Zajęcia z nauki jazdy na rolkach prowadzone są w jednostkach 45 minutowych w kursach grupowych.
 • W zajęciach może uczestniczyć każdy kto nie ma przeciwskazań zdrowotnych.
 • W szatniach za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają rodzice lub opiekunowie dziecka.
 • Kursant zobowiązany jest do posiadania: sprawnych rolek, kasku, ochraniaczy na kolana , łokcie nadgarstki.
 • Kurs prowadzony jest trymestrami i opłacany jest z góry za każdy trymestr przed pierwszymi zajęciami, poza Letnią Akademią Jazdy na rolkach trwającą od kwietnia do czerwca w każdym roku sportowym
 • Wpłaty dokonuje się przelewem na konto ING BANK 48 1050 1445 1000 0090 6060 1953 lub gotówka na pierwszych zajęciach.
 • Opłata nie podlega zwrotowi i nie ma zwrotu za niewykorzystane zajęcia.
 • Nieobecność można odrobić po zgłoszeniu minimum 1 dzień przed zajęciami. Mailem na: biuro@agamasport.pl lub SMS na tel. 664 455 766.
 • Nieobecność na zajęciach można odrobić w danym trymestrze lub w trymestrze kolejnym jeżeli kursant jest na niego zapisany i trymestr kolejny został opłacony.
 • Kursant/Opiekun wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez organizatora w ulotkach, katalogach, na stronach internetowych organizatora. A także w innych materiałach promocyjnych wizerunku Uczestnika kursu, utrwalonego w formie zdjęciowej lub w formie krótkich filmów. W przypadku braku zgody prosimy o poinformowanie na: biuro@agamasport.pl.
 • Robienie zdjęć oraz filmowanie zajęć przez rodziców/opiekunów jest możliwe po uzyskaniu zgody instruktora prowadzącego zajęcia oraz innych uczestników zajęć.
 • Wpłata za zajęcia jest równoznaczna z tym, że wyrażasz zgodę na akceptację regulaminu.

Wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych.
Nasza polityka prywatności – wszystkie pozostawione dane firmy (mail, nazwisko, adres) są chronione.Zapisz